29.08.2014 09:31

Jak se obléci do hor?

Jak se obléci do hor? Poradíme vám!

Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastný…“ Tato legendární hláška současné prázdniny zcela vystihuje. Pokud ale nehodláte sedět se založenýma rukama v teple a pohodlí svého příbytku a raději – i za cenu nějakého toho nachlazení a rýmy – vyrážíte do hor, vezměte si k srdci následující rady. Poradíme vám, jak se do hor obléct tak, aby vás během cesty nepřekvapily rozmary počasí a vy svůj výlet neodnesli angínou nebo zápalem plic.

Funkční termo prádlo je základ

Bez termo prádla ani ránu! Tak by mělo vypadat vaše „horské motto“. Ačkoli mezi námi stále kolují pověry, které tvrdí, že termo prádlo je zbytečně předraženým výmyslem a pro léto je krajně nepraktické a zbytečné, opak je pravdou. Kvalitní termo prádlo dokáže nejen zahřát, ale také odvést nadměrnou vlhkost i teplo. Z tohoto důvodu je pro horské túry zcela nezbytné. Termo prádlo pořídíte ve specializovaných sportovních obchodech nebo e-shopech. Při výběru dbejte hlavně na materiál i samotnou kvalitu provedení.

Bez kvalitní obuvi se nehnete

A to platí doslova. Ať už míříte na Lysou horu nebo na výšlap do Tyrolských alp, bez kvalitní obuvi bude vaše cesta nikoli nezapomenutelným zážitkem, ale opravdovým utrpením. Bohužel příležitostní turisté často kvalitní obutí podceňují, a proto se už po několika prvních kilometrech potýkají s krvácejícími puchýři a bolestivými otlaky. Trekovou obuv nakupujte pouze u prověřených prodejců, kteří vám ochotně poradí s výběrem, případně vám doporučí konkrétní značku, či typ boty, který bude odpovídat vašim potřebám a požadavkům.

Nezapomínejte na maličkosti

V horách i u vody zajisté upotřebíte kvalitní spacák, který vás uchrání vlezlé zimy i tvrdého podloží širáku nebo stanu. Kromě spacáku se vybavte také praktickým batohem, jehož výběr také není tak úplně jednoduchý. Raději se poptejte zkušených kolegů nebo prozkoumejte internetová fóra či stránky specializující se na outdoor vybavení a nechte si doporučit značku nebo typ batohu, se kterým mají dobré zkušenosti. Věřte, že kvalitní příprava je pro pobyt v horách nezbytná a v krajních případech vám může dokonce zachránit život. 

autor: Petr Malec

—————

Zpět


Vybavení

29.08.2014 09:31

Jak se obléci do hor?

Jak se obléci do hor? Poradíme vám! „Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastný…“ Tato legendární hláška současné prázdniny zcela vystihuje. Pokud ale nehodláte sedět se založenýma rukama v teple a pohodlí svého příbytku a raději – i za cenu nějakého toho nachlazení a rýmy...

Celý článek

—————

20.12.2013 12:51

Poradenství, diskuse a forum

Pokud se chcete poradit při výběru spacáku, stanu či jiného vybavení do přírody je vhodné si nechat poradit někde nezávisle. Web www.poradse.cz přináší možnost poradenství, diskuse i fora.

Celý článek

—————

23.08.2013 12:31

Sezonní výprodej outdooru 2013

V letě 2013 stále běží sezonní výprodej stanů a oudorového textilu. Akce trvá do 31.srpna 2013, podívejte se v PDF po sezonní slevy. V akci je rodinný stan Boston 5 vhodný pro celou rodinnu v kempu. Zesílené durawrapové pruty a přimontovatelná předsíň. Dalším zajímavým stanem je Baron 5 pro 3...

Celý článek

—————

31.07.2013 10:27

Husky akce na stany, karimatky, batohy, spacáky 2013

Členům klubu Huky přišlo upozornění, že výrobce Husky má výprodejovou akci na stany, karimatky, batohy, spacáky pro modely 2013. Stan Blum unikátní přístřešek i nouzový stan v jednom za 590Kč Husky spacák Espace lehký spacák, těžká pohoda za 1950Kč Husky karimatka Fuzzy luxusní postel, se...

Celý článek

—————

Všechny články

—————


Zajímavé: