04.07.2014 09:38

Koupání v Jizerských horách, koupaliště Hejnice

Přírodní koupaliště v Hejnicích

Malé městečko Hejnice, nacházející se v podhůří Jizerek, není jen turisticky zajímavým místem Libereckého kraje a v blízkosti Frýdlantu v Čechách. V parných dnech zde můžete využít i krásného, nově zrekonstruovaného přírodního koupaliště s neodolatelnou vyhlídkou na Jizerské hory.

  Hejnice-koupaliste-46.jpg  

Poloha koupaliště

Hejnický bazén leží přibližně 5 minut chůze od samotného centra Hejnic. Do areálu se dostane každý po cestě, která vede kolem hejnického kostela, směrem k Bílému Potoku. Poté u hasičské zbrojnice stačí přejít řeku. Za opravdu skromné vstupné dostane každý návštěvník možnost relaxace v příjemném přírodním prostředí. Vyhlídka na vrcholky Jizerských hor a zalesněné okolí areálu koupaliště přenese každého do zcela jiného světa.

                Hejnice jsou ideálním místem pro víkendové i dlouhodobé dovolené. Není tedy divu, že ihned v blízkosti koupaliště se nachází kemp. Pokud plánujete pouze jednodenní návštěvu, můžete využít bezplatné parkoviště, které je přímo u koupaliště.

Hejnice leží ve Frýdlanském výběžku v severních čechách. Tuto oblast znají vyznavači adrenalinové jízdy na kole, jelikož v okolí se rozprostírají přírodní cyklo trasy zvané Singel track Pod smrkem. Kemp vedle koupaliště využívají cyklisté i turisté.

O koupališti

Hejnické veřejné koupaliště je příkladem, kde se prolíná nádherná příroda s lidskou šikovností. Bazén, který je ve tvaru L, je vybetonován tak, aby bylo koupaliště vhodné pro všechny věkové kategorie návštěvníků. Jeho hloubka začíná již 5cm brouzdalištěm pro ty nejmenší a končí až 3.5m hloubkou pro zdatnější plavce. Celková rozloha bazénu činí 50m x 25m a tak poskytuje dostatek místa pro každého návštěvníka. I voda v nádrži je zcela přírodní. Přitéká z horských řek a neobsahuje žádný chlor.

Blízké okolí bazénu tvoří udržovaný trávník. Před silným sluncem se může každý návštěvník schovat pod jedním z desítek stromů, které značnou část areálu zastiňují. Kompletní rekonstrukce koupaliště v Hejnicích, která proběhla roku 2013 a 2014 je znatelná na každém kroku.

Samozřejmostí jsou převlékací kabinky a také bufet s občerstvením.

Zábava

Další tránkou hejnického koupaliště je široké spektrum aktivní zábavy nejen v bezénu ale i okolí a jeho multifunkčnost. Každý návštěvník má možnost zapůjčit si nafukovací duši do vody. Pro odvážnější je tu skokanské prkno, na kterém se dá užít spousta zábavy. Když vás omrzí vodní radovánky, je tu nové zatravněné hřiště pro volejbal. Myslelo se tu i na ty nejmenší. Brouzdaliště je odděleno od hloubky ohrádkou, takže se malému návštěvníkovi nemůže nic stát. Pokud ho omrzí koupání, je tu připraveno dětské hřiště s houpačkami a pískovištěm

Kino Hejnice

Když přestane slunce hřát a na koupání je již zima, zábava stále nekončí. V pátek se prostory koupaliště promění na večerní letní kino pod širým nebem, což je pro každého nevšedním zážitkem. V některých dnech se prostory koupaliště promění na večerní letní kino pod širým nebem. Lze běžně využít i v roce 2013 modernizované městské kino.

 

Užitečné informace

                Jak bylo psáno na začátku. Vstupné je více než příznivé. Za dospělého zaplatíte celodenní vstupné jen 20 Kč a za dítě 10 Kč. Otevřeno je od května do září a to každý den od 9:00 do 18:30. Otevírací doba a vstupné jsou určeny pro rok 2014.

 

                               VSTUPNÉ DOSÚĚLÍ: 20Kč/den

                               VSTUPNÉ DĚTI: 10Kč/den

Koupání v Jizerských horách

Seznamy koupališť a koupání v Jizerských horách a na Liberecku

https://www.mestohejnice.cz/dr-cs/34-koupaliste-hejnice.html

https://www.upotoka.cz/Koupani-koupaliste-prehrady-a-vodni-sporty-v-okoli-penzionu

https://www.uko.cz/sportovni-moznosti/koupani-.html

Kryté bazény v okolí - Jizerské hory - Liberecky kraj

Bazén na zahradě

Jak si postavit nafukovací bazén.

Doprava a mapa k bazénu

 

Fotografie bazénu a okolí

Hejnice koupaliste branaHejnice koupaliste kemp parkovisteHejnice koupaliste leni kino stromyHejnice koupaliste okoli jizerske hory

Hejnicekoupaliste voda brouzdalisteHejnice koupaliste prevlekarna

V blízkém okolí se konají závody či předváděcí akce, již jsme informovali o testování stanů.

—————

Zpět


Zajímavé: